Duben 2006

Zveřejňujeme obsazení premiéry Třetího zvonění

24. dubna 2006 v 16:07 | Radek Hrdlička |  Veřejné
Premiéra nejnovější klikařské hry je na spadnutí, rozhodli jsme se proto nakouknout do zákulisí a poodhalit něco nového. Zveřejňujeme rozpis rolí a jejich obsazení (hvězdičkou jsou označeni ti, kteří si v Klice zahrají poprvé).
paní Kváčková - Martina Hostomská
ženich Hudec - Josef Koukal
purkmistr Sadílek - Ivan Formánek*
jeho žena Emma - Jitka Nohejlová
nevěsta Růžena - Barbora Kubecová*
básník Hvězdínský - Jan "Slípka" Tichý
Kaštyl - Pavel Hladík
Pilz, soukromník z Vídně - Radek Hrdlička
revizor Kejla - Josef "Válenda" Valenta
kuchařka Madla - Lenka Střihavková
nápověda - Jiřina Jandourková nebo Petra Šebková

Už je slyšet Třetí zvonění!

13. dubna 2006 v 10:34 | Radek Hrdlička |  Veřejné
Po půl roce usilovného zkoušení se blížíme k finiši. Poslední přípravy kolem nového představení brandýsko-boleslavského divadelního spolku Klika jsou v plném proudu, probíhá dolaďování kostýmů a kulis, výroba plakátů, nahrávání doprovodné hudby a nervy se stupňují.
Premiéra nového představení divadelní hry Václava Štecha "Třetí zvonění" se blíží. Režie se opět ujal Jiří Kubec a dle slov herců se bude jednat zřejmě o náš nejnáročnější kousek.
Popsat ve stručnosti děj hry Třetího zvonění je nad moje síly, připojuji tady aspoň text, kterým stránky Činoherního klubu představení popisují (dnes se již v ČK tato hra nehraje):
"Václav Štech začal psát své veselohry pod vlivem předchůdců a zároveň současníků Františka Ferdinanda Šamberka a Josefa Štolby, s nimiž bývá spojován v trojlístek velkých Š české klasické komedie. Ve Třetím zvonění ovšem Štech překonal pouhou účelovou fraškovitost a realistickou lokální satiričnost předchozích her: v dialozích svého nejhranějšího díla postihuje trefněji než jeho předchůdci permanentní střet ženského a mužského světa a zobrazil zde hlouběji než mnozí jiní, jak to mezi námi chodí. Jeho postřehy lze zkoncentrovat do věty, kterou jsme si dovolili vložit autorovi do úst sami: Všechno na světě je jen kohout a slepice."
Premiéra byla stanovena na úterý 16. 5. 2006 v 19.30 v brandýském kině KUK a v hlavních rolích (i když v této hře jsou v hlavních rolích prakticky všichni) se objeví Martina Hostomská, Josef Koukal a Jan "Slípka" Tichý.
(ještě nemáme návrh plakátů, takže jsem sem zatím prásknul ten trapnej zvoneček :-)