Říjen 2006

Nápověda KLIKY emigrovala!

25. října 2006 v 14:11 | Radek Hrdlička |  Veřejné
Neberme to doslova, jen si odskočila odpočinout si od české řeči do Anglie, kde zůstane cca do jara. Tak ať se nám tam neztratí...

Jan Tichý předvedl vrcholný výkon

25. října 2006 v 13:48 | Jan Tichý |  Veřejné
Vrcholný výkon své divadelní kariéry předvedl herec Jan Tichý, první milovník brandýského ochotnického spolku Klika. Při sobotním představení hry Třetí zvonění v Jestřebicích ohromil svým pojetím role básníka Hvězdínského všechny přítomné.
Zejména závěrečný monolog pojal tak brilantně, že dohnal k slzám nejen celé hlediště, ale zejména i všechny ostatní herce shromážděné na jevišti. Při následujících mohutných ovacích vestoje mu aplaudovali diváci i jeho kolegové.
"Když stojím na jevišti, zcela se ponořím do své role. Postava básníka Hvězdínského mne dočista pohltila," prozradil po představení Jan Tichý. Režisér Jiří Kubec k tomu dodává: "Úžasný osobitý styl. Žádný takový druhý herec není."

Na prkna, co znamenají svět, vkročil Jan Tichý před pěti lety ve hře Teta z Bruselu. V roli milovníka Slípky tehdy zastínil všechny ostatní herce. Novinové divadelní kritiky nešetřily chválou. "Otevírá divákovi své nejniternější pohnutky, vystavuje na odiv svou křehkou duši, obnažuje samotnou podstatu svého já," hlásala tehdy například recenze v Grafu.

Neméně obdivné ohlasy od té doby sklízí i za všechny své další role. Sobotní úspěch je jen logickým vyvrcholením celé dosavadní kariéry.

Radek Hrdlička končí pod režií Jirky Kubece

23. října 2006 v 16:08 | Radek Hrdlička |  Veřejné
Po několika letech jsem se rozhodl po vzájemné domluvě částečně opustit spolek KLIKA, resp. již dále neúčinkovat pod režijní taktovkou principála Jiřího Kubece. Od divadla v žádném případě neodcházím, je více než možné, že se objevím v některém z vedlejších projektů.
Radek Hrdlička